راز خواص ژل ترمیمی سحر آمیز
می 1, 2017
Show all

بدباگ ها و نشانه های حضور آن ها

بدباگ با نام علمی Cimex lectularius (Cimicidae)، حشره ای بدون بال و کوچک است که به طور انحصاری از خون موجوداتخونگرم تغذیه می کند. انسان ها میزبانی ایده آل برای بدباگ ها محسوب می شوند.  میلیون ها سال است که این موجودات به عنوان انگل های لانه ای در نظر گرفته می شوند چرا که اغلب در لانه ی پرندگان  سکنی می گزینند. برخی از آن ها
می آموزند که با محیط زندگی انسان ها سازگاری یابند. نام بدباگ به علت تمایل این موجودات به زندگی در محیط پیرامون انسان ها انتخاب شده است. مبلمان، تشک تخت خواب ، کمد لباس ها و غیره از مکان های مورد علاقه ی این موجودات می باشد. بیشتر بدباگ ها میزبان خود را در هنگام خواب و ۱ ساعت قبل از طلوع خورشید مورد تهاجم قرار می دهند. بد باگ ماده در ۱ روز ۵ تخم و در طول زندگی خود حدود ۵۰۰ تخم می گذارد. نمایان شدن گزیدگی این موجودات ممکن است تا ۹ روز به طول بینجامد.

نشانه های حضور بدباگ ها

مشخص ترین علامت وجود بدباگ ها در منزل، شکایت افراد خانواده از گزیده شدن در هنگام خواب است. در این صورت باید به جستجوی آنها در اتاق خواب  و نشانه های فعالیت بدباگ ها پرداخت.  با دقت در چین ملافه ها و درز تخت خواب  به دنبال این موجودات یا تخم های آنها بگردید. وجود نقاط قهوه ای یا قرمز عبور در مدفوع از دیگر نشانه ها می باشد. چنانچه جمعیت این بدباگ ها در محیط زیاد باشد، بویی شبیه به گشنیز در ناحیه ی مذکور استشمام می گردد. ظهور نقاط قرمز عبور رنگ بر سطح پوست که ممکن است مدتی تا نمایان شدن آن به طول بینجامد از جمله دیگر نشانه های حضور بدباگ ها در محیط اطراف می باشد.

چند نکته کلیدی در مورد این حشرات :

بیشتر ان ها از بدن میزبان خود زمانی که او خواب است تغذیه میکنند.

معمولا ازیک ساعت قبل از طلوع خورشید توانی برای تغذیه کردن ندارند.

ماده ی به طورتخمینی ۵ تخم در یک روز میگذارد و حدودا ۵۰۰ تخم در طول زندگی اش.

گزیدگی این حشره ۹ روز زمان میبرد تا آشکار شود.

مدت زمان گزیدگی این حشره ۲ تا ۵ دقیقه است و پس از هر گزیدگی به مخفیگاهش برمیگردد.

  مردم باید مراقب لوازم خانگی دست دوم باشند

دیدگاهتان را بنویسید

محصولی در سبدخرید نیست