راهنمای بالینی اخیر آکادمی پوست آمریکا در مدیریت آکنه
فوریه 14, 2017
اپلیکیشن آکنه، مکمل ملاقات با پزشک
فوریه 14, 2017
Show all

روش های نوین در درمان آکنه

روش های نوین در درمان آکنه

دو داروی موضعی در این زمینه با تغییر در میزان تولید سبوم پوستی، نقش موثری در کاهش ایجاد آکنه ایفا می کند. یکی از این دارو ها تحت عنوان SB 204 نه تنها تولید سبوم را به طور موثری کاهش می دهد بلکه باعث تخفیف کمدون ها و التهاب های پوستی ناشی از آکنه نیز می گردد. این داروی جدید که بر پایه نیتریک اکساید می باشد دارای فعالیت ضد التهابی و ضد میکروبی است و در عین حال از ایجاد مقاومت های آنتی بیوتیکی که به طور معمول در فرآیندهای درمانی مشاهده می شود جلوگیری می کند.

داروی دیگر تحت عنوان  DRM01 نیز از طریق کاهش در تولید سبوم از ایجاد آکنه جلوگیری می کند.

داروهای ترکیبی نوین

ژل Epiduo Forte که به تازگی تاییدیه FDA را دریافت نموده است در درمان آکنه های پوستی بسیار مورد توجه قرارگرفته است. ترکیب adapalene (0.3%)  و بنزوِییل پروکساید (۲.۵%) می تواند دردرمان جراحات ناشی از آکنه مفید باشد.

ژل Onexton (Valeant) نمونه ای دیگر از داروهای ترکیبی در درمان آکنه می باشد که ترکیبی از کلیندامایسین (۱.۲%) و بنزوییل پراکساید (۳.۷۵%) است. بالا بردن سطح بنزوییل پراکساید از میزان استاندارد ۲.۵% به ۳.۷۵% می تواند در درمان آکنه های خفیف تا شدید پوستی بسیار موثر باشد. ترکیب PDT  (Photodynamic therapy)  و متیل آمینولوولینات (MAL)  به طور قابل ملاحظه ای منجر به کاهش جراحات التهابی ناشی از آکنه می گردد. زمانیکه PDT   بر سطح پوست قرار می گیرد به طور عمده بوسیله ی غدد زیر پوستی جذب و در سلولهای این غدد به پروتوپورفیرین ۹ تبدیل می شود. سپس سلول های مذکور در اثر مواجهه  با نوری با طول موج معین  تخریب می گردند.

مواجهه با نور به تنهایی و یا استفاده از دارو به صورت منفرد تاثیر قابل توجهی نخواهد داشت بلکه آنچه حایز اهمیت است ترکیب این دو می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

محصولی در سبدخرید نیست